AUTORSKÁ PRÁVA

www.artur.cz / AUTORSKÁ PRÁVA
Nakladatelství ARTUR představuje Helenu Zmatlíkovou

obr1Již více než deset let se nakladatelství ARTUR věnuje převážně knížkám pro děti. Sází především na kvalitu a vychází přitom z kvalitních hodnotných literárních textů a především z ilustrátorské tvorby Heleny Zmatlíkové. Zároveň nabízí zprostředkování jejích mimořádně oblíbených ilustrací i jiným nakladatelům v České republice i v zahraničí. Rádi bychom Vám umělkyni a její práci představili blíže.

Helena Zmatlíková patří více než pět desetiletí mezi přední postavy v oblasti knižní ilustrace, zvláště v tvorbě pro nejmenší děti. Knížky s jejími půvabnými a působivými obrázky provází již několikátou generaci malých čtenářů a mnozí dědečkové a babičky vzpomínají na svá první setkání s řadou oblíbených dětských knížek. Důkazem mimořádné obliby této umělkyně je i nedávno zveřejněný údaj, podle kterého se zařadila mezi první desítku ilustrátorů, jejichž knížky dosáhly největšího počtu vydání za celé dvacáté století. Umístila se na sedmém místě v náročné konkurenci umělců zvučných jmen a jako nejúspěšnější žena.
obr2Není divu - má totiž na kontě více než dvěstěpadesát vydaných knižních titulů vedle ostatní výtvarné tvorby. Rozzářené oči dnes již milionů dětských čtenářů jsou odměnou vyšší, než řada významných ocenění, které umělkyně během let obdržela. Některé z titulů dosáhly více než deseti vydání a to počítáme pouze vydání česká. Kdyby se knížky hodnotily podobně jako hudební CD, kolik by dostala paní Zmatlíková těch platinových. Nepočítaně. Čísla by byla ještě mnohem vyšší, kdybychom započítali i četné knížky vycházející v mnoha dalších jazycích. Její knížky vyšly mimo jiné v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, ruštině, italštině, polštině, ukrajinštině, japonštině, korejštině, maďarštině, švédštině, litevštině, finštině, slovinštině, slovenštině, chorvatštině, srbštině, bulharštině i v jazyce tak málo rozšířeném, jako je mluva horních i dolních Lužických Srbů (Německo). Objevuje se stále nový zájem z dalších jazykových oblastí (např. čínština, či arabština)
Několik desítek titulů stále nabízí nakladatelství ARTUR, další pak ostatní významní nakladatelé, kteří se věnují literatuře pro děti a mládež. Na mezinárodních knižních veletrzích upoutávají knížky s ilustracemi Heleny Zmatlíkové stále zájem (Frankfurt nad Mohanem, Lipsko, Bologna, Paříž, Varšava, Bratislava, Chicago, Londýn…)

obr3Nakladatelství ARTUR ochotně zprostředkuje nakladatelům z celého světa autorská práva ke knížkám s ilustracemi Heleny Zmatlíkové.

ARTUR-nakladatelství, s.r.o., České družiny 31, Praha 6, Česká republika
www.artur.cz, e-mail: artnakl@mbox.vol.cz
tel.: + 420 224 324 817

Některé v zahraničí nejčastěji vydávané knižní tituly:
Vařila myška kašičku, Paleček, Z deníku kocoura modroočka, Míček Flíček, O jabloňce, Kam se schoval nůž

V české republice nejvyšších nákladů dosáhly tituly:
Honzíkova cesta, Děti z Bullerbynu, Z deníku kocoura Modroočka, Vařila myška kašičku, Paleček, Slabikář, Pinocchiova dobrodružství, O letadélku Káněti, Alenčina čítanka, Martínkova čítanka, Bylo nebylo a dalšíobr4

Nejúspěšnější titul pro dospělé:
Roark Bradford: Černošský Pán Bůh a páni izraelité, Černošský pánbůh a proroci (česky sedm vydání, též maďarsky, slovensky)

Tvorbě Heleny Zmatlíkové se soustavně vedle nakladatelství ARTUR věnují česká nakladatelství ALBATROS, ALTER, AXIÓMA, KNIŽNÍ KLUB (Euromedia cz) a další. Nejaktivnější zahraniční producent je japonské nakladatelství Fukuinkan Shoten, Tokyo, které vydává již tři desetiletí především leporelo E. Petišky O jabloňce a další tituly...

 

 

 

naše sleva
20 %

aktuality

Zásilkovna na Slovensko

Nově zasíláme na výdejní místa Zásilkovny na Slovensku. Platba je možná pouze na dobírku. 

Sleva 20 %

Připravili jsme pro vás slevu 20 % na všechny nezlevněné tituly. Tak si něco pěkného vyberte.

Jsme na Instagramu

Dolní navigace